Nagroda Top Inwestycje dla Białegostoku

Miasto Białystok otrzymało nagrodę Top Inwestycje Polski Wschodniej 2018. Kapituła konkursu doceniła Miasto za przebudowę dróg i zakup nowego taboru, co przyczyniło się do poprawy dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej. Nagroda została wręczona 3 października podczas piątej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Konkurs Top Inwestycje Polski Wschodniej ma za zadanie wskazanie inwestycji, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców. Projekt „Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej”, realizowany przez Miasto Białystok, obejmuje przede wszystkim budowę ul. Sitarskiej, przebudowę al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ul. Jurowieckiej, zakup niskoemisyjnego taboru, oraz utworzenie systemu informacyjnego dla przewozu osób niepełnosprawnych.

Dzięki realizacji projektu rozbudowywany jest zrównoważony system transportowy w Białymstoku, co poprawia mobilność mieszkańców miasta. Otwarcie ulicy Sitarskiej usprawniło przejazd do centrum miasta z Dziesięcin, Zawad i okolicznych osiedli. Ważnym aspektem jest też odciążenie ul. Antoniowskiej i wiaduktu nad torami na ul. J.H. Dąbrowskiego. Wymiana wyeksploatowanego taboru na niskoemisyjne, nowoczesne autobusy ma na celu ograniczenie emisji spalin i zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej jakości życia poprzez zadbanie o czyste powietrze.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2014-2020.

Bardzo się cieszę, że Białystok otrzymał tę nagrodę. To pokazuje, że nasze działania mają sens, są potrzebne i doceniane. Wszystkie nowe inwestycje są planowane w taki sposób, aby nasze miasto stawało się coraz bardziej nowoczesne, ekologiczne, a przez to przyjazne mieszkańcom – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Nagroda Top Inwestycje Polski Wschodniej została wręczona podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który trwa w Białymstoku. To wydarzenie co roku skupia w naszym mieście ekspertów z Polski i zagranicy, którzy debatują nad kondycją i przyszłością regionu. W tegorocznym uczestniczy ponad półtora tysiąca gości.

Wschodni Kongres Gospodarczy jest okazją do rozmów o perspektywach naszego regionu na tle zmieniającej się Europy, o potencjale i innowacyjności wschodniej Polski, a także o rozwoju miast. Uczestnicy dyskutują m.in. o strategii rozwoju regionu, współpracy gospodarczej, start-upach i innowacjach, ale także o turystyce i infrastrukturze Polski Wschodniej. Pojawił się również temat energii i programów antysmogowych.

Więcej informacji o Wschodnim Kongresie Gospodarczym organizowanym przez Grupę PTWP znajduje się na stronie www.wschodnikongres.eu.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments