Nagroda za kampanię „Ostatni skok”

Miasto Białystok otrzymało nagrodę specjalną prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie Samorząd Równych Szans za kampanię społeczną „Ostatni skok”. Pomysłodawcą i inicjatorem kampanii jest Adam Kujawa, pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych.

Celem projektu Samorząd Równych Szans, realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, jest poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych. Chodzi przede wszystkim o wspieranie niezależności i aktywności społecznej tych osób. Aby to osiągnąć, niezbędne jest umożliwienie wymiany doświadczeń, podniesienie poziomu wiedzy w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej. W ramach projektu gromadzone są i promowane dobre praktyki, realizowane na rzecz osób niepełnosprawnych m.in. przez samorządy.

Komisja konkursowa doceniła Białystok za kampanię społeczną „Ostatni skok”, której realizacja rozpoczęła się przed wakacjami 2016 roku. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali w Krakowie 26 lutego.

Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że kampanie społeczne przestrzegające młodych ludzi przed dramatycznymi konsekwencjami niebezpiecznych zachowań są bardzo ważne i potrzebne – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na potrzeby kampanii powstał film „Ostatni skok” przedstawiający historię białostoczanina Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w przygotowanie kampanii, spot w autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa. Spot został przekazany do białostockich szkół, z młodzieżą spotykał się pomysłodawca akcji Adam Kujawa. Kampanii towarzyszyły plakaty i ulotki przestrzegające przed skokami do wody.

Anna Kowalska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments