Najlepsze białostockie szkoły średnie

II Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 29 miejscu wśród najlepszych liceów w Polsce. Technikum Elektryczne zajęło 19 lokatę w rankingu polskich zawodowych szkół średnich. Szkoły ponadgimnazjalne z naszego miasta, jak co roku, zostały uwzględnione w rankingu miesięcznika „Perspektywy”.

W jubileuszowej XX edycji ogólnopolskiego rankingu znalazło się niejedno białostockie liceum i technikum. Na liście liceów najwyższą pozycję (29) zajęło II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, które rok temu było na miejscu 56. Wysoką lokatę (45) ma też I LO im. Adama Mickiewicza. W pierwszej dwudziestce wśród technikum, na miejscu 19, ulokowało się Technikum Elektryczne, które awansowało z pozycji 27. Na miejscu 64 tej listy znalazło się białostockie Technikum Handlowo-Ekonomiczne.

Ranking „Perspektyw” zawiera też listy najlepszych szkół z poszczególnych województw. Najlepsze liceum w naszym województwie to II LO w Białymstoku. Drugie miejsce przypada w udziale I LO w Białymstoku. W pierwszej trójce znalazło się też III liceum z Łomży. Natomiast najlepsze w województwie podlaskim technikum to białostockie Technikum Elektryczne. Druga lokata jest zajęta przez Technikum Handlowo-Ekonomiczne. Trzecie na podium jest Technikum Budowlano-Geodezyjne.

– Dobre szkoły otwierają wiele drzwi, oferują pewniejszą przyszłość swoim uczniom. Dlatego staramy się o jak najlepsze warunki do nauki dla naszych najmłodszych mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Cieszę się, że białostockie placówki zyskują uznanie na arenie ogólnopolskiej.

W rankingu polskich szkół ogólnokształcących ujęto 500 spośród 2186 placówek. Natomiast w drugim, obejmującym zawodowe szkoły średnie – 300 spośród 1743. Komisja rankingowa podczas ustalania kolejności szkół kierowała się takimi kryteriami, jak wyniki maturalne, osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki egzaminów zawodowych.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments