Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Choroszczy

W sobotę 3 września w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza – akcja pod patronatem Pary Prezydenckiej. Była to już piąta edycja tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. u nas czytaliśmy po raz drugi. "Quo vadis" to najpopularniejsze dzieło Henryka Sienkiewicza, ale też jedna z najbardziej znanych na świecie polskich powieści. Do 2016 r. została wydana w blisko 60 krajach i w ponad 50 językach, już na początku XX wieku przekładów było tak wiele, że sam autor nie znał ich dokładnej liczby.

Przed rozpoczęciem czytania wysłuchaliśmy wykładu „Śladami bohaterów trylogii Henryka Sienkiewicza po ziemiach kresowych”, który przedstawiła Izabela Szymańska-kierownik działu zbiorów specjalnych Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.

Czytanie rozpoczął Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński, następnie czytali: Małgorzata Rokicka-Szymańska, Danuta Małyszko, Barbara Lidke, Beata Marlena Jeżerys, Mieczysława Wysocka, Jacek Dąbrowski, Małgorzata Świszcz, Gabriela Horba, Grzegorz Krysiewicz, Irena Surmacz, Małgorzata Świątkowska, Donata Adamska oraz Wojciech Cymbalisty.

Za piękne czytanie czytający otrzymali stylowe zakładki do książek na pamiątkę tegorocznej akcji Narodowego Czytania.

Serdecznie dziękuję wszystkim czytającym oraz przybyłym mieszkańcom za chęć uczestniczenia w Narodowym Czytaniu.

foto: M-GCKiS w Choroszczy

źródło: M-GCKiS w Choroszczy

źródło: M-GCKiS w Choroszczy

Elżbieta Wróblewska
Kierownik Biblioteki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments