Niedziela online w Forum: Jezioro Dzikich Gęsi – przedpremiera – 31.05.2020, godz. 19:00

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na przedpremierowy pokaz online nowego filmu laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”, jednego z najważniejszych chińskich twórców – Diao Yinana! “Jezioro Dzikich Gęsi” to stylowy, poetycki kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów.

JEZIORO DZIKICH GĘSI – przedpremiera

31 maja 2020, godz. 19:00
Twój Dom
bilet: 15 zł – do kupienia na https://bilety.bok.bialystok.pl/
Uwaga! Sprzedaż biletów zakończy się na 3 godziny przed godziną projekcji

Jezioro Dzikich Gęsi
Chiny/Francja 2019, 113′
reż. Diao Yinan
obsada: Hu Ge, Gwei Lun, Liao Fan, Wan Qian, Qi Dao, Huang Jue

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.
Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza.
„Jezioro dzikich gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

Zasady oglądania filmu online i informacje praktyczne:

Niedziela online w Forum: Jezioro Dzikich Gęsi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments