Nielegalne papierosy i krajanka tytoniowa ujawniona w weekend

Ponad 502 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz blisko 150 kg krajanki tytoniowej ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru to ponad 440 tys. zł.

W piątek (8 lipca br. ) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach w ramach prowadzonych działań pod kątem legalności pochodzenia pojazdów oraz przeciwdziałania nielegalnej migracji na terenie powiatu sejneńskiego przystąpili do kontroli Audi na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca zignorował podawane sygnały do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za uciekającym pojazdem. Wkrótce kierowca pozostawił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkunastu metrach został zatrzymany. Jak się okazało 36 – letni Polak uciekał, bo autem przewoził znaczne ilości wyrobów tytoniowych  bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W jego aucie ujawniono ponad 500 tys. sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 330 tys. zł.   

Z kolei 9 lipca br. (sobota) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy na terenie powiatu zambrowskiego zatrzymali dwóch Polaków w wieku 42 i 28 lat, którzy Seatem przewozili 2 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz blisko 150 kg krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru to ponad 111 tys. zł.

W obu przypadkach przeciwko mężczyznom wszczęto postępowania karno-skarbowe. Za przemyt papierosów grozi im wysoka grzywna. Nielegalny towar po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie przekazany Służbie Celnej. 

foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments