Niemoralność w samorządzie?

Jakiś czas temu „Kurier Poranny” poinformował opinię społeczną, iż podlascy samorządowcy korzystają z bonów na szkolenia. Wczoraj wrócił do tematu, informując, że tą sprawą może zainteresować się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W chwili obecnej CBA nie zajmuje się tą sprawą, ale nie jest wykluczone, że może to zrobić.

„Poranny” opisał jak podlascy samorządowcy korzystają z projektu „Bony na szkolenia”. To wsparcie dla mieszkańców powiatów białostockiego i sokólskiego. Dzięki uczestnictwu w programie można dostać dofinansowanie na studia podyplomowe lub kurs zawodowy. Problem pojawił się w momencie, kiedy wiele osób, po wystartowaniu programu miało problemy z rejestracją.

Ciekawostką jest fakt, że takich problemów nie mieli samorządowcy, w tym starosta sokólski Piotr Rećko, który jest liderem programu. Jak poinformował „Kurier Poranny” „Z bonów korzystają też jego zastępcy Jerzy Białomyzy i Alicja Rysiejko, radni oraz pracownicy. Naliczyliśmy 22 osoby. Bony na studia podyplomowe MBA zdobyli także Jolanta Den, wicestarosta powiatu białostockiego, Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku, a także Mariusz Gromko, szef białostockiej rady, i Krzysztof Stawnicki, szef komisji kultury w białostockiej radzie miejskiej.”

„Poranny” zacytował również etyka profesora Jerzego Kopanię, który stwierdził, że „Jeśli ze wsparcia korzystają osoby dobrze zarabiające, usytuowane, prowadzące własny biznes, to przyzwoitość zakazuje brania publicznych pieniędzy. To sytuacja głęboko niemoralna”.

wykorzystano cytaty za „Kurierem Porannym”, poranny.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments