Niepodległość słodko brzmi i smakuje

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza 19 lutego na patriotyczne spotkanie upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok. Będzie ono połączone ze wspólnym śpiewaniem żołnierskich piosenek i prezentacją biało-czerwonych wypieków.

Spotkanie odbędzie się, w godzinach 13.00–15.00 na ulicy Kilińskiego, tam, gdzie mieści się siedziba WOAK i gdzie żołnierze piechoty wkraczali do Białegostoku. O godzinie 13.00 rozpocznie się prezentacja biało-czerwonych wypieków w siedzibie WOAK przy ul. Kilińskiego 8. – Ciasta przygotują koła gospodyń wiejskich z całego województwa podlaskiego. Słodki akcent – prezentacja wypieków – nawiązuje do wydarzeń z 1919 roku, gdy mieszkańcy częstowali żołnierzy słodyczami – mówi Cezary Mielko, dyrektor WOAK.

O godz. 14.00 WOAK zaprasza na wspólne śpiewanie żołnierskich piosenek na ulicy Kilińskiego. Śpiew poprowadzą instruktorzy muzyki z WOAK, chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” oraz chóru im. Stanisława Moniuszki. Pracownicy WOAK zajmą się też akompaniamentem i nagłośnieniem wydarzenia. Wspólne śpiewanie potrwa około 30 minut. Na tę okazję WOAK przygotował żołnierskie śpiewniki.

Tego dnia, od godziny 13.00, instruktorzy WOAK poprowadzą również warsztaty robienia biało-czerwonych kwiatów. Zajęcia odbędą się w pracowni plastycznej WOAK przy ul. Kilińskiego 8. Udział w warsztatach będzie poprzedzony rejestracją chętnych, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Z uwagi na wspólne śpiewanie konieczne jest zamknięcie ulicy Kilińskiego – od 13.30 do 15.00. Oczywiście wszystkie instytucje oraz mieszkańcy ulicy zostaną poinformowani, ale prosimy również o upowszechnienie tej wiadomości przez media.

Program spotkania:

  • 13.00–14.00 – prezentacja biało-czerwonych wypieków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z całego województwa podlaskiego.
    (WOAK, ul. Kilińskiego 8, sala nr 12)
  • 13.00–15.00 warsztaty wykonywania biało-czerwonych kwiatów prowadzone przez instruktorów WOAK. Udział w warsztatach będzie poprzedzony rejestracją chętnych, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
    (WOAK, ul. Kilińskiego 8, pracownia plastyczna)
  • 14.00–14.30 – wspólne uliczne śpiewanie żołnierskich piosenek na ulicy Kilińskiego. Śpiew poprowadzą instruktorzy muzyki z WOAK, chór Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” oraz chór im. Stanisława Moniuszki.
    (ul. Kilińskiego)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

źródło: Marcin Adamski, WOAK w Białymstoku 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments