Niezwykła wystawa, którą trzeba odwiedzić

„Sztuka taka jak inne?” to tytuł kolejnej wystawy projektu „Ucieczka z szuflady”. Wystawy innej, niż dotychczasowe. Jej wyjątkowość pochodzi od autorów prac, którzy patrzą na świat w wyjątkowy sposób. Zapraszamy na bardzo ciekawą wystawę dzieł powstałych podczas zajęć terapii zajęciowej w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Choroszczy.
Prace wykonane przez pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Choroszczy zaprezentowane zostaną w galerii Centrum Kultury w Choroszczy. Na wystawie znajdą się portrety, szkice, grafiki, obrazy, a także prace rękodzielnicze.
Terapia zajęciowa jest jedną z form rehabilitacji – jest swoistą klamrą spinającą rehabilitację leczniczą i społeczną, uzupełnia także fizjoterapię i rehabilitację psychologiczną. Terapia zajęciowa i jej metody prowadzą do aktywizacji oraz nadają życiu sens – umożliwiają zaistnienie społeczne. Jest to bardzo ważne w procesie rehabilitacji, bowiem należy pamiętać o tym, że niepełnosprawni nie stanowią odrębnej grupy społecznej – są wśród nas. Wszelkie działania, w tym integracyjne, czy kulturotwórcze mogą zmieniać nie tylko mentalność społeczną, ale także obraz własnego „ja” osoby niepełnosprawnej. Terapeutyka ukierunkowana jest na człowieka – to on jest podmiotem działania całościowego, obejmującego wszystkie sfery życia.
Wernisaż wystawy odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku o godz. 18:00 w Galerii w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2019 roku. Można ją odwiedzać w godzinach pracy Centrum. Wstęp wolny.

źródło: M-GCKiS w Choroszczy 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments