Nowa kanalizacja w Klepaczach – inicjatywa samorządu i obywateli

Kolejna biało-czerwona szarfa przecięta przy kolejnej gminnej inicjatywie. Typowy obraz? Tylko pozornie, ponieważ uroczyście uruchomiona, nowa inwestycja w Klepaczach to inicjatywa samorządowa i obywatelska. 

 

21 czerwca br. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Prezes ZECWiK w Choroszczy Mariusz Wróbel, a także mieszkańcy ul. Polnej w Klepaczach, na czele z liderem p. Krzysztofem Jakubowskim, uroczyście otworzyli kolejną inwestycję w gminie Choroszcz. I budowa kanalizacji mogłaby być kolejną „typową” inwestycją gminną, gdyby nie fakt, że mieszkańcy ul. Polnej w Klepaczach współfinansowali przedsięwzięcie: powołali stowarzyszenie i postanowili partycypować w kosztach realizacji przedsięwzięcia. Dzięki takiej, jak mówi Burmistrz Wardziński – „prawdziwie samorządowej inicjatywie: samorządowej, bo tworzonej przy współpracy władz gminy oraz obywatelskiej partycypacji mieszkańców” – podkreśla, miejscowość i kolejne posesje mieszkańców wyposażone zostały w udogodnienia sanitarne.

 

Nowa nitka kanalizacji w Klepaczach rozciąga się niemal na pół kilometra. Za kwotę ok. 240 tys. zł zostało wybudowanych 12 betonowych studni oraz 9 studni rewizyjnych. Do linii sanitarnej podłączonych zostanie 28 rodzin.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

zdjęcia: Marek Sokół

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments