Nowa sala gimnastyczna

Miasto Białystok zrealizowało kolejną inwestycję w jednej z miejskich placówek oświatowych. W Szkole Podstawowej nr 26 im. St. Staszica w Białymstoku została wybudowana sala gimnastyczna wraz z zapleczem.

Nowy, dwupiętrowy budynek z salą gimnastyczną i łącznikiem komunikacyjnym, który Miasto wybudowało w placówce przy ul. Radzymińskiej 11, zapewnia uczniom komfortowe warunki do aktywności fizycznej w ramach lekcji w-f i zajęć dodatkowych. Wyposażenie sali pozwala m.in. na grę w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę i tenisa. Na parterze budynku są ulokowane również 4 szatnie z węzłami sanitarnymi, pokój socjalny nauczycieli wf i ogólnodostępne toalety. Na piętrze znajdują się dodatkowe sale sportowe do gimnastyki korekcyjnej i gimnastyki klas I-III. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i zapewnia im komfortowe warunki do korzystania z obiektu. W ramach inwestycji został zagospodarowany i oświetlony teren wokół obiektu.

Inwestycja była realizowana od listopada 2017 r. do grudnia 2018 r. Łączny koszt budowy i opracowania dokumentacji to prawie 7,9 mln zł.

Szkoła podstawowa przy ul. Radzymińskiej kładzie duży nacisk na rozwój siatkówki. Wielu uczniów tej placówki z sukcesami trenuje tę dyscyplinę sportową. Cieszę się, że teraz mają bardzo dobre warunki do jej uprawiania – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Szkoła Podstawowa nr 26 ma ponad 50-letnią tradycję w zakresie rozwijania pasji sportowych uczniów. Od 2011 r. uczniowie od klas V na wszystkich poziomach nauczania mają możliwość nauki w siatkarskich klasach sportowych w ramach Białostockiej Akademii Siatkówki. Ponadto od 2017 r. szkoła uczestniczy w programie Polskiego Związku Lekkoatletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. Aktualnie w placówce realizowany jest również pilotażowy program „Judo in Schools”. Wśród uczniów jest też duże zainteresowanie tenisem stołowym i szachami. Dzieci osiągają sukcesy w zawodach lokalnych i ogólnopolskich.

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments