Nowa ścieżka rowerowa w gminie Choroszcz

O kolejne 3,5 km w gminie Choroszcz wydłuży się kilometraż oferowanych tras rowerowych. 21 czerwca br. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński podpisał umowę z Prezesem PEUiM Mirosławem Wróblewskim na realizację kolejnej drogi rowerowej na terenie gminy. Nowy szlak przebiegać będzie wzdłuż drogi Choroszcz-Sienkiewicze.

Kolejną inwestycję drogową w gminie Choroszcz realizować będzie Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Wykonawca, za kwotę ponad 2,6 mln zł, wybuduje ponad 3,5 km nowej utwardzonej drogi rowerowej, a wraz z nią: zjazdy na posesje i pola, przepusty, przebuduje sieć wodociągową i telekomunikacyjną oraz wykona sieci drenarskie. Będzie to więc pełna infrastrukturalna inwestycja.

I inwestycja – dodajmy: bardzo potrzebna. Droga na trasie Choroszcz-Sienkiewicze jest bowiem wyjątkowo uczęszczana, dochodzi na niej do wielu groźnych wypadków. Obecnie nowy szlak rowerowy będzie służył bezpieczeństwu zarówno kierowców pojazdów, pieszych, jak i cyklistów.

Inwestycja „Budowa ścieżki rowerowej przy drodze nr 106251B na odcinku Choroszcz-Sienkiewicze” realizowana jest w ramach projektu pn. „Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”. Gmina otrzymała dotację na to przedsięwzięcie – w wysokości 1 489 481,50 zł, co stanowi 50% wartości kosztów.

Prace związane z budową drogi rowerowej trwać będą od czerwca do października br.

Droga rowerowa na trasie Choroszcz-Sienkiewicze to nie jedyne wsparcie, na jakie w gminie Choroszcz mogą liczyć cykliści. Gmina miłośnikom rowerów oferuje przejazdy malowniczymi szlakami rowerowymi, np. Światowida (zielony, dł. 20 km); Obwodnicą Rowerową NPN (niebieski, dł. 90 km). Na te oraz istniejące, a także właśnie budowane trasy rowerowe sprzęt można wypożyczyć z Choroszczy – miasto od 2015 roku uruchomiło u siebie bardzo popularne w regionie BiKeRy. Dwie stacje rowerów miejskich zlokalizowane są przy Rynku 11 Listopada oraz przy Placu Brodowicza. Zapraszamy do skorzystania – z rowerów, i z nowych dróg rowerowych w gminie Choroszcz.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments