Nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Choroszczy

Do końca czerwca 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Powstania Styczniowego 26A w Choroszczy powstanie nowe wielofunkcyjne boisko rekreacyjno-sportowe. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński 5 marca podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą inwestycji –  p. Marcinem Marcinkowskim przedstawicielem firmy EVERSPORT Sp. z o.o. z Warszawy.

Nowy obiekt o powierzchni 1248 m2 zbudowany zostanie z bezpiecznej i przepuszczalnej nawierzchni poliuretanowej i składać się będzie z boiska do piłki ręcznej oraz dwóch boisk do koszykówki, na których miłośnicy tego sportu będą mogli korzystać z czterech tablic koszy do gry.

Cały teren boiska zostanie dodatkowo zabezpieczony 4-metrowym ogrodzeniem z siatki tak, aby gra była bezpieczna i nie przeszkadzała otoczeniu, ale jednocześnie, aby móc z nowej infrastruktury swobodnie korzystać. Nowe boiska będą służyć głównie uczniom, ale będą z nich mogli korzystać także inni zainteresowani i fani sportu– obiekty te będą bowiem ogólnodostępne także po zajęciach szkolnych.

Nawa płyta boiska przy Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Choroszczy powstaje w ramach zadania „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Choroszczy” i kosztować będzie niemal 430 tys. zł. Na wykonanie inwestycji Gmina Choroszcz pozyskała dofinansowanie – projekt w 33% zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przed nami wiosna, która z pewnością wszystkich nas zaktywizuje. Na aktywność sportowo-rekreacyjną przygotowuje się także Gmina Choroszcz oferując swoim mieszkańcom nową i nowoczesną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

tekst: Urząd Miejski w Choroszczy

zdjęcie: pixaby.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments