Nowe książki dla dzieci z DSK od Książnicy Podlaskiej

Ponad 200 książek, zakupionych za pieniądze zebrane podczas kiermaszu, towarzyszącego tegorocznej Nocy Bibliotek w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, trafiło do Filii nr 10, mieszczącej się w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

– W sumie kupiliśmy 213 książek za łączną kwotę 2725,32 zł – informuje Dorota Łuckiewicz, zastępca dyrektora Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku –To głównie książki–zabawki z elementami dźwiękowymi, książki-rozkładanki, bajki i baśnie, albumy o sportowcach, encyklopedie przeznaczone dla młodszych Czytelników.

Filia nr 10 Książnicy Podlaskiej to wyjątkowa biblioteka, która powstała w 2001 r., w wyniku współpracy marszałka województwa podlaskiego, prezydenta Białegostoku oraz dyrektora Dziecięcego Szpitala Klinicznego, jako odpowiedź na potrzeby małych pacjentów oraz ich rodziców.

– Pobyt w szpitalu jest dla dzieci zawsze sytuacją trudną. Poddawane są bolesnym zabiegom medycznym, nie mają kontaktu z bliskimi osobami. Naszym zadaniem jest wspomagać proces leczenia, poprzez różnego rodzaju działania biblioterapeutyczne. Nie zmniejszą one fizycznego bólu, ale podbudują psychicznie. Pozwolą zapomnieć o trudnych chwilach – mówi Iwona Sokół–Selau, kierownik Filii nr 10 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Władze Książnicy Podlaskiej podkreślają, że zakup książek dla małych pacjentów był możliwy dzięki mieszkańcom Białegostoku i regionu, którzy wzięli udział w tegorocznym kiermaszu. – Mamy nadzieję, że nowe publikacje uczynią pobyt dzieci w szpitalu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, bardziej znośnym – dodaje Dorota Łuckiewicz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments