Nowe przypadki koronawirusa

Pięć przypadków koronawirusa w placówkach edukacyjnych i Szpitalu Miejskim w Białymstoku. Apelujemy do mieszkańców o rozsądek, rozwagę i zachowanie czujności.

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch pracowników placówek edukacyjnych i jednego dziecka z przedszkola. W związku z tym następujące placówki są zamknięte:

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku – do 15 czerwca,
  • Przedszkole Samorządowe nr 39 – do 21 czerwca,
  • Przedszkole Samorządowe nr 20 – do 12 czerwca.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku koronawirusa stwierdzono u pracownika placówki, który nie miał bezpośredniego kontaktu z dziećmi. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zdecydował o przebadaniu 12 osób na obecność wirusa. Wszystkie przebadane osoby mają wynik negatywny.

W Przedszkolu Samorządowym nr 39 w Białymstoku koronawirusa stwierdzono u jednego pracownika, który również nie miał bezpośredniego kontaktu z dziećmi. Cztery osoby są na kwarantannie i zostaną objęte badaniem.

Koronawirusa stwierdzono także u dziecka z Przedszkola Samorządowego nr 20 w Białymstoku. Badaniem objęto 4 pracowników i 10 dzieci z bezpośredniego kontaktu. Czternaście osób zostało objętych kwarantanną.

Wszyscy pracownicy, którzy nie zostali przebadani przez Sanepid, zostaną przebadani na koszt miasta.

Z kolei w Szpitalu Miejskim w Białymstoku testy potwierdziły dwa przypadki koronawirusa. U czterech osób wynik jest niejednoznaczny i testy zostaną powtórzone. To efekt przeprowadzanych co dwa tygodnie wśród pracowników Szpitala Miejskiego testów na Covid-19. Testy wykonywane są na zlecenie dyrekcji. Od teraz do odwołania pracownicy szpitala będą badani co tydzień.

Po wykryciu dwóch pozytywnych przypadków koronawirusa w Szpitalu Miejskim Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku mgr Urszula Połowianiuk zdecydowała o przebadaniu wszystkich 140 pracowników oraz wszystkich 34 pacjentów szpitala. Zapadała także decyzja o wstrzymaniu przyjęć nowych pacjentów do odwołania. Poza tym ograniczeniem szpital kontynuuje opiekę nad swoimi pacjentami.

Kamila Bogacewicz / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments