Nowoczesne pojazdy POLREGIO na podlaskich torach

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, zaprezentowały zmodernizowany elektryczny zespół trakcyjny EN57ALd. Oficjalne przekazanie oraz prezentacja pojazdu miała miejsce na dworcu kolejowym w Białymstoku. Dwa takie pojazdy będą obsługiwały połączenia regionalne w województwie podlaskim.

Park taborowy Przewozów Regionalnych Oddziału Podlaskiego powiększył się o dwa pojazdy zmodernizowane w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego S.A. w Mińsku Mazowieckim. Jacek Bilski, Członek Zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki oficjalnie przekazał składy Krzysztofowi Zgorzelskiemu, Prezesowi Przewozów Regionalnych.  

– Z przyjemnością przekazujemy Panu Prezesowi kolejne nowoczesne pociągi. Do końca roku Przewozy Regionalne otrzymają w sumie 24 jednostki, wszystkie po najszerszej w Polsce modernizacji. Jesteśmy pewni, że ich wysoki standard zadowoli zarówno pasażerów jak i użytkowników – powiedział Jacek Bilski, Członek Zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki.

– Odnowiony tabor to kolejny krok w poprawie jakości usług POLREGIO. Odpowiadając na potrzeby pasażerów wprowadzamy zmiany nie tylko w obrębie oferty, ale przede wszystkim w zakresie taboru. Przekazujemy na trasy Polski Wschodniej nowe i zmodernizowane jednostki, które poprawią komfort podróżowania na wielu relacjach – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Elektryczne zespoły trakcyjne przystosowano do jazdy z prędkością 120 km/h.
Są nowoczesne i estetyczne, wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, monitoring. W pojazdach funkcjonuje czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika, która jest pozytywnie odbierana przez pasażerów.  

EZT zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Pojazdy będzie można spotkać na trasach Białystok – Szepietowo, Białystok – Kuźnica Białostocka i Białystok – Ełk.

– Każda zmiana, która zwiększa komfort podróży pasażerów jest dla nas bardzo ważna – powiedział Jerzy Leszczyński, marszałek Województwa Podlaskiego. – Do tej pory przejazdy pasażerów realizowane przez Przewozy Regionalne na podstawie umowy z Województwem Podlaskim odbywały się w głównej mierze w pojazdach należących do samorządu województwa. Cieszy, iż ten tabor zostanie powiększony o dwa nowoczesne pojazdy, które na pewno spotkają się z uznaniem podróżujących. Przypomnę, iż w roku 2018 będziemy jeździć wg. rozkładu jazdy, który jest efektem naszych ubiegłorocznych, bardzo szerokich konsultacji społecznych. Dzięki współpracy z Przewozami Regionalnymi i Centrum Zrównoważonego Transportu została zwiększona praca eksploatacyjna o około 50%                w porównaniu z rokiem 2016, a co za tym idzie wzrosła też liczba połączeń kolejowych. To był ewenement w skali kraju.

W 2018 r. Samorząd województwa na realizację przewozów kolejowych przeznaczy ponad 23 mln. zł. Kwota ta pozwoli na utrzymanie takiej samej liczby połączeń jak w bieżącym roku.

Planujemy również kontynuację weekendowych przewozów na trasie Białystok – Kowno 
i Białystok – Waliły – dodał marszałek.

 

Renata Gerasiumiuk, Przewozy Regionalne sp. z o. o. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments