Nowy Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

Wczoraj w siedzibie komendy oddziału w Białymstoku odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

We wczorajszej uroczystości uczestniczył Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński,  Komendant Główny Straży Granicznej ppłk SG Marek Łapiński, Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej SG płk SG Michał Nowakowski-Lipka, kadra kierownicza Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, przedstawiciele duchowieństwa i związków zawodowych oraz zaproszeni goście na czele z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim oraz Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim.

Odchodzący Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Rytwiński, który pełnił tę funkcję od listopada 2013 r., pożegnał się ze sztandarem oddziału i przekazał go w ręce nowego Komendanta ppłk. SG Grzegorza Biziuka.

Sekretarz Stanu w MSWiA i Komendant Główny Straży Granicznej podziękowali byłemu komendantowi oddziału za dotychczasową służbę, a nowemu życzyli sukcesów i powodzenia w wypełnianiu przyszłych obowiązków.

Podpułkownik SG Grzegorz Biziuk urodził się 5 września 1968 roku w Sokółce. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1999 r. w Strażnicy w Sokółce, gdzie pełnił ją kolejno na stanowiskach starszego strażnika granicznego, specjalisty, zastępcy komendanta i komendanta. Po rozwiązaniu tej jednostki granicznej został oddelegowany do Kuźnicy, a od 3 października 2003 roku pełnił służbę na stanowisku zastępcy komendanta Placówki SG w Szudziałowie. W maju 2009 roku został komendantem Placówki SG w Lipsku, gdzie służył do listopada 2015 r. Ostatnio pełnił funkcję komendanta Placówki SG w Krynkach.

foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej
foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej
foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej
foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej
foto: Podlaski Oddział Straży Granicznej

źródło:  Podlaski Oddział Straży Granicznej

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments