Nowy numer nieregularnika „Epea. Pismo literackie”

Niepublikowane utwory autorów nie tylko z regionu, recenzje i rozmowa o tym, co zrobić, by wydać książkę, która się sprzeda – to wszystko znajdziecie Państwo w drugim numerze nieregularnika „Epea. Pismo literackie”, wydawanego przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

– Kiedy ogłaszaliśmy nabór tekstów do nieregularnika „Epea. Pismo literackie”, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Ponad pięćdziesięciu autorów, nie tylko z regionu, ale i z innych części Polski, przesłało w sumie kilkaset tekstów – pisze we wstępie do drugiego numeru redaktor naczelna Justyna Sawczuk.  

Choć nowa „Epea” jest młodym pismem, na jej łamach swoje utwory zdecydowali się opublikować uznani twórcy z regionu, tacy jak: Małgorzata Sochoń, Janina Osewska, Krzysztof Puławski, Wojciech Karpiński, Erazm Stefanowski czy Jan Leończuk.

Odpowiadając na zgłaszaną przez podlaskich poetów potrzebę konfrontacji twórczości lokalnej z tą powstającą w innych częściach kraju, redakcja postanowiła publikować również utwory autorów spoza regionu, dlatego też w drugim numerze znalazły się wiersze m. in. związanego z Lublinem Józefa Bilskiego.

Nowością jest dział Język, gdzie znajdziemy artykuł Reginy Kantarskiej-Koper, dotyczący roli przecinka.

O tym jak wydać i sprzedać książkę opowiada Andrzej Kalinowski – prezes Fundacji Sąsiedzi, redaktor i wydawca.

Nie zabrakło też recenzji, mających nieraz formę osobistych refleksji. Tym razem redaktorzy pisma „Epea” przyjrzeli się uważnie najnowszemu tomikowi poetyckiemu Krzysztofa Gedroycia „Bierżałowce” oraz książce „Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia” Anny Romaniuk.

Wydanie kolejnego numeru nieregularnika planowane jest w grudniu.

Drugi numer nieregularnika „Epea.Pismo literackie” będzie dostępny już niebawem w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Szczegóły pod nr tel. 85 67 67 241. 

Fot. Bogumiła Maleszewska-Oksztol/Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

-- 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments