Nowy rok szkolny

W Białymstoku – w szkołach podstawowych, oddziałach gimnazjalnych, szkołach ponadgimnazjalnych – naukę rozpocznie ponad 38,7 tys. uczniów. Nowy rok szkolny 2018/19 zostanie oficjalnie zainaugurowany 3 września w Szkole Podstawowej nr 52. W trakcie uroczystości uczniowie i nauczyciele otrzymają medale „Diligentiae – za pilność”.

Inauguracja roku szkolnego 2018/19 odbędzie się w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 52 im. dr Ireny Białówny przy ul. Dojlidy Górne 48. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.30. W trakcie spotkania wyróżnieni zostaną najlepsi uczniowie oraz ich mistrzowie – nauczyciele towarzyszący młodzieży na drodze ich rozwoju. Otrzymają oni medale „Diligentiae – za pilność”.

– Medal, który otrzymają najlepsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – To także prestiżowa nagroda dla nauczycieli, którzy swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla uczniów, są dla nich szczególnym autorytetem.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez prezydenta Białegostoku co roku, a wręczane podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzi molebień w cerkwi pw. św. Proroka Eliasza przy ul. ks. St. Suchowolca (3 września, godz. 8.00) i msza w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela przy ul. Stoczni Gdańskiej w Białymstoku (godz. 9.00).

Z kolei stypendia za innowacyjną myśl techniczną, artystyczne oraz za wyniki i osiągnięcia w nauce najlepszym uczniom zostaną wręczone 6 września w Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Antoniuk Fabryczny 5/7.

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments