Nowy wernisaż w sokólskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wernisaż Barbary Sawickiej ph. Pokonując ograniczenia dnia 6 kwietnia /czwartek/ o godz. 16:00.

Barbara Sawicka – urodziłam się w Jeleniej Górze w woj. Dolnośląskim. Na skutek różnych wydarzeń życiowych wraz z rodziną znalazłam się na białostocczyźnie. Pierwszym miejscem zamieszkania była Czarna Białostocka, a od 1975 roku mieszkam w Sokółce.

Od zawsze miałam tzw. „ciągoty" artystyczne. Niekoniecznie wyrażało się to w malowaniu obrazów. Spełniałam się artystycznie wyszywając obrazy i układając bukiety z suchych kwiatów.

W młodości uprawiałam sport wyczynowo w UKS Juvenia, potem w Klubie Jagiellonia Białystok. Wyniesione z tego czasu przyzwyczajenia spowodowały, iż w trakcie pracy zawodowej organizowałam różnego rodzaju imprezy sportowe i spartakiady. 

Obecna wystawa jest konsekwencją pewnego przypadku, który wydarzył się w czasie mojego pobytu w Krajowym Ośrodku dla Chorych na SM w Dąbku. Z okazji XX-lecia ośrodka dyrektor poprosił uczestników o wykonanie prac, które potem trafiły na licytację na rzecz ośrodka. Ponieważ zawsze do Dąbka brałam ze sobą suche kwiaty, wykonałam kompozycję z tychże kwiatów w formie obrazu. Moja praca spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, który dodał mi energii i pewności siebie, a z czasem chęć tworzenia przerodziła się w pasję. Po dziś dzień w ośrodku w Dąbku wiszą na ścianie moje obrazy.

Surowce do tworzenia prac uzyskuję głównie z mojej działki, wycieczek do lasu, na łąki i jeziora. Tworząc obraz łączę różne elementy: kwiaty, kamienie, trawy, tkaniny na wcześniej przygotowanym malarsko podłożu.

Od dłuższego czasu jestem prezesem Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce. Moje prace od kilku lat wystawiane są na wojewódzkich przeglądach twórczości artystycznej osób niewidomych i słabowidzących w Białymstoku.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments