„O rety! Przyroda” spotkanie autorskie on-line z Tomaszem Samojlikiem

29 maja 2020 r. o godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się spotkanie on-line z Tomaszem Samojlikiem – biologiem, popularyzatorem wiedzy o przyrodzie, rysownikiem i twórcą komiksów.

Spotkanie skierowane jest głównie do dzieci w wieku 7 – 12 lat, choć tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych.

Spotkanie „O rety! Przyroda” połączone będzie z warsztatami plastycznymi. Dzieci poznają ciekawostki ze świata przyrody oraz zdobędą inspiracje w obszarze działań plastycznych – będą mogły spróbować swoich sił w tworzeniu jednoplanszowego komiksu o losie zwierząt. Autor zaprezentuje swoje książki i komiksy, a także zachęci odbiorców do własnej twórczości.

Nagranie ze spotkania będzie dostępne na fanpage’u Książnicy Podlaskiej przez 7 dni.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu czytelniczego „Z książką w podróż do świata nauki”, dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2020”.

Współorganizatorzy w realizacji zadania „Z książką w podróż do świata nauki”: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments