Obchody Dnia Papieskiego w Gimnazjum nr 1 w Sokółce

W czwartek 16 czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce zorganizowano obchody Dnia Papieskiego. Uczestniczył w nich Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

 

Uroczystości rozpoczęła Gala podsumowująca III edycję Konkursu Poetyckiego o Janie Pawle II „Od Was zależy jutrzejszy dzień” pod Honorowym Patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Zebranych powitała Dyrektor Gimnazjum Bożenna Łazarewicz. Pani Dyrektor podkreśliła, ze kierowana przez nią placówka wychowuje młodzież zgodnie z nauczaniem Jana Pawła II.

– Sport i poezja to były dwie pasje Papieża Polaka, do których nawiążemy w dniu dzisiejszym – powiedziała Dyrektor Bożenna Łazarewicz.

– Umiejętność pisania wierszy to wielki dar. Życzę wszystkim, żeby umieli czerpać radość z poezji – dodał Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

– Gratuluję organizatorom i laureatom tego konkursu – podkreślił Poseł Mieczysław Baszko.

 

Zebrani poznali wyniki konkursu. Wzięło w nim udział 18 osób. Komisja otrzymała do oceny 24 wiersze.

W kategorii uczniów szkół podstawowych zwyciężyła Aleksandra Zalewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce. Drugie miejsce zajęła Julia Bałakier ze Szkoły Podstawowej w Boguszach, a trzecie Weronika Bergiel z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce.

W gronie gimnazjalistów pierwszą lokatę zajął Dawid Siniło z Gimnazjum nr 1 w Sokółce. Wśród laureatów znaleźli się: Klaudia Katarzyna Szoda z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Dominika Bielawska z Gimnazjum nr 1 w Sokółce i Natalia Zysk z Gimnazjum w Kuźnicy.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano dla Marka Sztabkowskiego z Zespołu Szkół w Sokółce.

Wśród dorosłych najwyżej oceniono twórczość Katarzyny Zalewskiej z Sokółki. Druga była Anna Piliszewska z Wieliczki.

Na uczestników gali czekała niespodzianka – spotkanie z dwoma sokólskimi poetkami Barbarą Tatarczuk i Leonardą Szubzdą.

Kolejnym punktem uroczystości był X Sokólski Bieg Pokoleń w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

Imprezę zakończył piknik integracyjny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments