Obchody Święta Wojska Polskiego w Sokółce

Sokólscy policjanci wzięli udział w Obchodach Święta Wojska Polskiego, które zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński. Mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce uczestniczyli w Obchodach Święta Wojska Polskiego. Mundurowi przy tej okazji edukowali zarówno dzieci jak i dorosłych na temat zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypominali o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych, a także zachęcali niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z tych elementów również na terenie miasta. Najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt jakim dysponują policjanci w codziennej służbie.

W czasie spotkania z mieszkańcami policjanci przedstawili założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, omówili sposoby korzystania z tego narzędzia oraz informacje jakie się tam znajdujących. Mapa pomaga określić miejsca, na które mundurowi będą zwracać szczególną uwagę. Policjanci weryfikują sygnały o zagrożeniach tam nanoszonych, a jeśli informacje takie się potwierdzają, zostają wprowadzone na mapę.

źródło tekstu i zdjęć: sokolka.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments