Obywatele Ukrainy zatrzymani

Dziewięciu obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za naruszenie obowiązujących przepisów.

W czwartek, 28 lipca, w Ogrodnikach funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali do kontroli Mercedesa Vito, którym podróżowało sześciu obywateli Ukrainy (23 – 40 lat). W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że firma zatrudniająca cudzoziemców zakończyła z nimi współpracę. Obywatele Ukrainy nie przedstawili nowych dokumentów uzasadniających cel, warunki wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. W związku z powyższym zostali zatrzymani. Cudzoziemcom wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano ich do powrotu. Otrzymali  zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy zatrzymali trzech obywateli Ukrainy w wieku od 22 do 38 lat. Cudzoziemcy pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskich pracodawców nie zamierzali podejmować pracy w Polsce, tylko w Finlandii. Również i w tym przypadku mężczyznom wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano ich do powrotu.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments