Olimpijka po raz dwunasty w ZSO w Sokółce

Jedną z pięknych tradycji sportowych związanych na stałe z Dniami Sokółki jest Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka”, rozgrywany już od dwunastu lat w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce.

 

W tegorocznej edycji, która odbyła się 10 czerwca 2016 r., wzięło udział aż 110 zawodników z pięciu szkół: SP1, ZSI, SP3, SP w Starej Kamionce i SP w Boguszach. Zawody zaszczycili swoja obecnością: burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk, pani dyrektor ZSO Anna Andrzejewska, nauczyciele i opiekunowie dzieci, rodzice oraz uczniowie poszczególnych szkół przybyli w charakterze kibiców.

Warto przypomnieć, że pomysłodawcami tych zawodów są nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 3, z którymi początkowo współpracowały koleżanki z klas integracyjnych ZSI, panie Dorota Surmacz i Ewa Dziewiątkowska.  Z biegiem lat zaczęli dołączać sportowcy z kolejnych szkół miasta i gminy Sokółka, turniej stawał się coraz bardziej znany i popularny.

 

Sportowe zmagania poprzedził występ formacji tanecznej „Rytm” z klas drugich i trzecich tutejszej szkoły, prowadzonej przez panie Barbarę Chancewicz i Dorotę Kamińską. Dziewczynki zatańczyły taniec „Iko, iko” i „ C’est la vie”. Następnie rozpoczęły się zawody, którym sędziowali: Andrzej Ignatowicz (sędzia główny), Radosław Kacunel, Krzysztof Kosacki, Stanisław Mitrosz i Katarzyna Chociej. Trzeba przyznać, że na zawodach panowała wspaniała atmosfera, nie zawiedli sportowcy, dając z siebie wszystko i grając fair play, ani kibice, którzy z całych sił zagrzewali swoich kolegów do walki. Mottem zmagań mogą być słowa hasła przyniesionego przez dzieci ze Starek Kamionki: „Czy wygramy, czy przegramy, my zabawę świetną mamy!” Ostateczny wynik rywalizacji przedstawia się następująco:

  • Klasy pierwsze: I miejsce SP 1, II miejsce ZSI, III miejsce ZSO, IV miejsce Bogusze, V miejsce Stara Kamionka
  • Klasy drugie: I miejsce SP1, II miejsce ZSO, III miejsce ZSI, IV miejsce Bogusze
  • Klasy trzecie: I miejsce ZSO, II miejsce SP1, III miejsce Bogusze, IV miejsce ZSI

Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i słodkie upominki, ufundowane przez OSiR w Sokółce oraz Burmistrza Sokółki. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom wf-u i wychowawcom za wspaniałe przygotowanie uczniów do zawodów. Treningi dzieci z ZSO prowadzili p. Radosław Kacunel i p. Andrzej Ignatowicz.  Stroną organizacyjną zajmowały się panie Zofia Kowalczuk, Barbara Borowska, Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk, Danuta Szczesiul.

źródło: sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments