OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH W ZSR W SOKÓŁCE 2017

Moment spotkania się uczniów w nowej klasie zawsze budzi dużo nadziei, emocji (w tym obaw), ale też chęci do działania. Każdy nauczyciel i każdy uczeń chciałby, aby JEGO KLASA (czyli w rzeczywistości pewna grupa przypadkowo dobranych ludzi) stanowiła żywy, współpracujący i zgrany zespół, w którym:

  • panuje życzliwa atmosfera, wzajemna akceptacja;
  • można: czuć się bezpiecznie, zaufać i porozmawiać otwarcie.

Dlatego też, z myślą o uczniach klas I-szych, realizujemy program integracyjno-adaptacyjny.

 DZIEŃ I – 5 września 2017

„IDENTYFIKUJĘ SIĘ ZE SZKOŁĄ – ZIELONY I ŻÓŁTY  TO MOJE KOLORY”

Uczniowie klas pierwszych i ich wychowawców obowiązuje strój w kolorach zielonym i żółtym, utożsamianych z kolorami szkoły (w odwołaniu do barw herbu ZSR w Sokółce). 

DZIEŃ II  – 5 września 2017

„PODTRZYMUJĘ TRADYCJĘ – STRÓJ GALOWY TO NIE OBCIACH”

Pierwszaki prezentują się w strojach oficjalnych np. garnitur, biała koszula, biała bluzeczka, czarna aksamitka, czarna lub granatowa elegancka spódniczka albo spodnie itp.

DZIEŃ III  – OTRZĘSINY 20 października 2017

Pierwszoklasiści są już z nami 50 dni i nadszedł wreszcie ten wymarzony dzień, w którym zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Ponieważ nie chcieliśmy jednak przyjmować w nasze szeregi „kota w worku”, zatem sprawdziliśmy czy nasze koty  sprostają przygotowanym zadaniom i wykażą się wolą walki, hartem ducha i oczywiście poczuciem humoru. Od początku września pierwszoklasiści powinni się już zapoznać z wychowawcami i budynkiem szkoły, dlatego teraz sprawdziliśmy ich wiedzę. Następnie przyszła kolej na inne zadania: kulinarne, artystyczne, muzyczne itp.   Ich wykonanie zagwarantowało zaszczytny tytuł ucznia „Rolnika”. Rywalizację wygrała klasa I TE. Nagrodą jest tort i herbatka w towarzystwie dyrekcji lub ulubionego nauczyciela.

źródło: www.zsrsokolka.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments