Papierosy ukryte w wagonie z wiórami

9 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy. Kontrabanda o wartości blisko 120 tys. zł. ukryta była w wagonie z wiórami.

W dniu 8 maja br. (niedziela) funkcjonariusze Straży Granicznej realizujący zadania w Grajewie w rejonie bocznicy kolejowej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy z jednego z wagonów przenosili podejrzane pakunki. W wyniku szczegółowej kontroli okazało się, że w paczkach znajdują się znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie przy obywatelach Białorusi ujawniono 2 tys. paczek nielegalnych papierosów na łączną kwotę blisko 27 tys. zł. Mężczyźni w wieku 31 i 38  lat zostali zatrzymani.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, iż w pozostałych wagonach mogą znajdować się nielegalne papierosy funkcjonariusze dokonali ich przeszukania. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się i w jednym z wagonów ujawnili kolejną partię nielegalnych wyrobów tytoniowych w ilości 7 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości blisko 93 tys. zł.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili 9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości blisko 120 tys. zł.

W sprawie przemytu papierosów Straż Graniczna prowadzi postępowanie. Przesłuchano obywateli Białorusi, którym przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za tak duży przemyt papierosów mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

foto: Straż Graniczna
foto: Straż Graniczna
foto: Straż Graniczna

 

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments