Piękna, sprawna, nowoczesna czyli nowa SUW w Złotorii

29 września br. odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w Złotorii. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Choroszczy Mariusz Wróbel, a także radny Rady Miejskiej w Choroszczy i jedocześnie komendant Straży Pożarnej w Złotorii dh Ireneusz Jabłoński oraz ksiądz proboszcz parafii w Złotorii Bogusław Samsel wraz z młodzieżą wspólnie dokonali symbolicznego otwarcia stacji przecinając biało-czerwoną wstęgę.

 

Tuz po otwarciu stacji, burmistrz wręczył strażakom klucz do ujścia wody – aby mieli oni stały do niej dostęp, zwłaszcza zaś bez problemów korzystali z niej w sytuacjach wymagających interwencji.

 

Tego dnia, w ramach pikniku rodzinnego, można było wyjątkowo wejść do budynku stacji i zobaczyć, jakim procesom obróbki poddawana jest woda: jak jest pobierana, przetwarzana, dystrybuowana, oraz także jak sama stacja zmieniła się po remoncie.

 

Piknikowi rodzinnemu z okazji otwarcia SUW w Złotorii towarzyszyły nie lada atrakcje! Ze sceny płynęła muzyka, do której można było potańczyć – skorzystali z tego mieszkańcy, którzy odważnie w kółku lub w parach ruszali się w jej takt. Sceną zawładną niezastąpiony dj DeMarco, który zaprezentował tego dnia także swoje utwory, a kilka z nich specjalnie było skomponowanych na tę okazję.

 

Najmłodsi również znaleźli coś dla siebie: dmuchańce, wata cukrowa, animacje, warsztaty plastyczne, zabawy było co niemiara! Na wszystkich czekała pyszna gorąca grochówka oraz pieczone kiełbaski. Podczas festynu ogłoszone zostały wyniki konkursu pn. „Woda widziana oczami dziecka”, wręczono nagrody ufundowane przez burmistrza oraz ZECWiK. Również nagrodzone zostały najstarsze faktury za wodę.

Pogoda pięknie dopisała, było słonecznie i ciepło. Mieszkańcy tłumnie przybyli na miejsce i wspólnie się bawili. Mamy nadzieję, że Stacja Uzdatniania Wody będzie długo i bez usterek służyć każdemu!

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments