„Piękne Pomimo Wszystko”

Jest to mini projekt, powstały z myślą o kobietach po amputacji. Realizacja nastąpi 26.02 w Sokółce i Kuźnicy.
Przecież brak kończyny- to nie koniec życia.
Dla niektórych, życie zaczyna się dopiero po amputacji, inni po walce z wielkim trudem i bólem wracają do „normalnego funkcjonowania”. Są też tacy, którzy mimo wysiłków tej sprawności nie odzyskują. Co łączy wszystkich amputantów? Chęć życia i akceptacji przez otoczenie, chęć pokonywania kolejnych barier; chęć pokazania światu, że bez jednej lub więcej niż jednej kończyny można być sportowcem, pasjonatem, bardzo dobrym pracownikiem i że po prostu nadal się jest człowiekiem. Wszelkie blizny i niedoskonałości, ta niekompletność tylko podkreślają piękno i wyjątkowość oraz ich siłę. Ukazują stoczoną walkę. Pomimo amputacji, nadal są takie same.
W sesji zdjęciowej wykonanej przez „Fotografia- Agnieszka Nowik”, wystąpią 4 odważne, silne, pełne pozytywnej energii kobiety po amputacjach, z północnej Polski. Te bohaterki to:
Emilka- lat 29 (Białystok)
Renia- lat 42 (Ostróda)
Katarzyna- lat 50 (Rutki)
Joanna- lat 33 (Sokółka)
Do akcji przyłączyły się także Salony Kosmetyczne i Fryzjerskie z Sokółki, które zrobią na bóstwo nasze wyjątkowe modelki:
Joanna Pacuk „Make Up & Beauty”
Kinga Falkowska „Salon Kosmetyki Profesjonalnej”
Ewelina Łapisz „Kosmyk”
Magdalena Cilulko „Salon Fryzjerki”
Cała sesja odbędzie się w Sali Weselnej Bona w Kuźnicy.
Dzięki projektowi „Piękne Pomimo Wszystko” pragniemy pokazać, że niepełnosprawności nie trzeba się wstydzić, że mimo braku kończyny to nadal kobiety, tak samo piękne
i wartościowe jak wszystkie inne. Możemy też je wesprzeć finansowo, wpłacając pieniądze na ich zgrupowania i rehabilitację.

Nr konta: 93 2030 0045 1110 0000 0259 6770 z dopiskiem „amputowane”
Wielkie podziękowania należą się fotografowi, kosmetyczkom i fryzjerkom oraz właścicielom Bony za całkowicie bezpłatne włączenie się do akcji, a także Stowarzyszeniu „KŁADKA”
za udostępnienie konta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments