Pielgrzymi ze ŚDM zawitali do Choroszczy!

Kilkudziesięciu pielgrzymów przyjechało późnym wieczorem w środę, 20 lipca, do Choroszczy, aby przez kilka dni móc poznawać Choroszcz i całą gminę.

Pielgrzymi to uczestnicy tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Powitanie młodych katolików miało miejsce na błoniach im. Jana Pawła II w Choroszczy. Na gości czekały rodziny, które zobowiązały się do kilkudniowej opieki nad przyjezdnymi. Pielgrzymi będą mieli zapewniony nocleg, wyżywnienie i… doskonałe towarzystwo. Przed wyjazdem do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem, mieszkańcy Choroszczy będą mogli zobaczyć spacerujących po ulicach ich miasta Włochów i Portugalczyków.

Warto wspomnieć, że na wydarzeniu, prócz księży z choroszczańskiej parafii, rodzin i wolontariuszy, obecny był również burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Burmistrz przywitał zgromadzonych w kościele uczestników Światowych Dni Młodzieży i życzył im udanego wypoczynku, regeneracji sił przed dalszą podróżą do stolicy Małopolski oraz samych pozytywnych chwil wynikających z faktu przebywania na terenie Gminy Choroszcz.

 

Twoja Telewizja Regionalna była obecna na powitaniu pielgrzymów na błoniach. Już dziś w naszym programie będą mogli Państwo zobaczyć relację z powitalnej wizyty. 

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie potrwają od 26 do 31 lipca. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments