Podlascy archiwiści społeczni spotkali się w Sokółce

24 września 2022 r. Sokólski Ośrodek Kultury wraz z Centrum Archiwistyki Społecznej zaprosił podlaskich archiwistów społecznych oraz osoby które są zainteresowane tematem zachowania i ochrony dziedzictwa lokalnego do Sokółki.

Spotkanie, które odbyło się w zeszłą sobotę, w Kamienicy Tyzenhauza SOK było dla uczestników okazją do zdobycia praktycznych umiejętności porządkowania zbiorów, dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Mariusza Bieciuka – ambasadora archiwistyki społecznej na Podlasiu, szansą porozmawiania o potrzebach archiwistów społecznych, a także miejscem wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy osobami zaangażowanymi w zachowanie historii społecznej Podlasia. Goście wydarzenia mogli zapoznać się także z działalnością Sokólskiego Ośrodka Kultury, zwiedzić XIX wieczną zabytkową sokólską posesję – jednego z ciekawszych rodów związanych wiekowo z naszym miastem. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu “Zakorzenieni” realizowanego przez grupę nieformalną Miłośników Ziemi Sokólskiej, oraz Sokólski Ośrodek Kultury. Zostało dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.

Fot. W. Panow/Sokólski Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments