Podlaska Scena Folkloru – PIK czeka na zgłoszenia do 24 marca

Podlaska Scena Folkloru to przestrzeń do spotkania przedstawicieli ruchu folklorystycznego województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów, które w swoim repertuarze sięgają do folkloru Podlasia (historycznego i etnograficznego), Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej.

Przegląd skierowany jest do grup zajmujących się folkloryzmem scenicznym, a więc do zespołów pieśni i tańca, a także zespołów inspirujących się folklorem, łączących taniec tradycyjny ze współczesnymi technikami tańca.

Do udziału w przeglądzie PIK zaprasza amatorskie zespoły z całej Polski, w każdym wieku – zarówno grupy dziecięce i młodzieżowe, jak i tworzone przez osoby dorosłe. Organizatorzy przeglądu maja nadzieję, że konkurs zachęci także zespoły i choreografów innych technik tańca do sięgnięcia po folklor taneczny i muzyczny województwa podlaskiego.

Przesłuchania rozpoczną się 6 kwietnia, o godz. 12.00 na scenie Domu Kultury w Łapach, przy ul. Głównej 8, który jest współorganizatorem wydarzenia. W programie znajdzie się także koncert gościa specjalnego – Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”. Całe wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla widowni w każdym wieku.

Zgłoszenia do przeglądu należy nadsyłać poprzez wypełnienie zamieszczonego poniżej formularza. Do dnia 24 marca konieczne jest przesłanie plików z muzyką do prezentacji na adres: kulturaludowa@pikpodlaskie.pl

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments