Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Szesnasta edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbędzie się między 4 a 9 czerwca. Na mieszkańców będzie czekało kilkaset atrakcji, m.in. spotkań z naukowcami, prezentacji, warsztatów i pokazów. Na zakończenie festiwalu – Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

W tym roku Miasto Białystok, obok Łomży i Suwałk, jest partnerem XVI edycji Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Na początku czerwca szkoły wyższe województwa podlaskiego zjednoczą siły, aby pokazać jak ciekawa i pasjonująca jest nauka oraz sztuka.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które popularyzuje wiedzę i osiągnięcia podlaskich badaczy, a także pozwala poznać naukę „od kuchni”. W ramach festiwalu przygotowano kilkaset atrakcyjnych propozycji. Będzie okazja, aby spojrzeć na naukę jako dostępną i zrozumiałą, spotkać się z ekspertami, a także zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i pracownie. To przygoda, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy.

– Festiwal Nauki i Sztuki zapowiada się interesująco, atrakcji będzie mnóstwo dla białostoczan w każdym wieku – zapewnia Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta. – Szczególnie zapraszam na Rodzinny Piknik Naukowy na stadionie. Będzie tam można eksperymentować, odkrywać i poznawać świat nauki.

W trakcie festiwalu będą się odbywały pokazy, warsztaty, wykłady popularno-naukowe, gry i zabawy dla najmłodszych uczestników, zawody sportowe, w tym międzyuczelniany turniej piłki nożnej. Jednym z wydarzeń będzie wystawa matematyczna „Wszystko jest… liczbą”. Pod tym tytułem kryje się projekt popularyzujący matematykę i przekonanie, że towarzyszy nam ona we wszystkich aspektach życia. Festiwalowi towarzyszyć będzie konferencja „Człowiek a sztuczna inteligencja”. Nie zabraknie także wydarzeń artystycznych. W sumie na mieszkańców województwa podlaskiego będzie czekało prawie 600 propozycji.

Wstęp na imprezy XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych na część wydarzeń obowiązują elektroniczne zapisy na stronie www.podlaskifestiwal.pl. Rejestracja jest możliwa do 28 maja.

Koordynatorem festiwalu jest Politechnika Białostocka.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments