Podlaskie Tradycje Świąteczne

„Podlaskie tradycje świąteczne” to tytuł wydarzenia, na które Sokólski Ośrodek Kultury zaprosił dzieci wraz z rodzicami w czwartek 19 grudnia 2019 roku do Kina „Sokół”.

Warsztaty tradycji bożonarodzeniowych miały za zadanie ukazanie, pielęgnowanie, przekazanie oraz podtrzymanie zwyczajów rdzennie polskich i jednocześnie charakterystycznych dla Województwa Podlaskiego. Stanowią one nieocenioną wartość i są znakiem charakterystycznym tego regionu. Warsztaty skierowane były do całych rodzin, szczególnie do rodzin z dziećmi, które jako najmłodsze ogniwo społeczeństwa powinny być zapoznawane z kultura ludową regionu i uczyć się szacunku do małej ojczyzny jaką jest Podlasie.


Dzieci wykonały kolorowe ozdoby choinkowe z papieru. Zobaczyły też rekonstrukcję tradycyjnej izby wiejskiej ze stołem bożonarodzeniowym, łaźniczką, dziadem i sianem, Na przykrytym białym obrusem stole znalazły się m.in. kutia, śledzie, łamańce z makiem, ryby czy praktycznie już zapomniany kisiel z owsa. Uczestnicy mogli degustować pyszne potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Kamionce.
Wydarzenie zrealizowane zostało dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


Na koniec dzieci obejrzały film promujący Podlasie oraz bajkę „Mikołaj i spółka”.
Dziękujemy za udział w warsztatach i życzymy Wesołych Świąt!

materiały: Sokólski Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments