PODSUMOWANIE AKCJI „ZNICZ 2017” – JEST BEZPIECZNIE

Wczoraj zakończyła się ogólnopolska akcja „Znicz 2017”. Przez tydzień policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce ciężko pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i w rejonie cmentarzy. Mamy powód do zadowolenia – jest bezpieczniej!

Od piątku 27 października do 2 listopada sokólscy policjanci realizowali wzmożone działania w ramach akcji „Znicz 2017”. Niesprzyjająca pogoda nie przeszkadzała funkcjonariuszom podczas służby – czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających nekropolie w powiecie sokólskim. Mundurowym pomagali także funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Miejskiej, dołączając do pracujących patroli policyjnych. Do pomocy policjantom zaangażowali się również harcerze z Hufca ZHP Sokółka, którzy wspólnie z policjantami rozdawali w dniu Wszystkich Świętych elementy odblaskowe w ramach działań „Świeć Przykładem”.

W ciągu akcji „Znicz 2017” w powiecie sokólskim bezpieczeństwa pilnowało 263 policjantów, którzy skontrolowali 318 pojazdów i wylegitymowali ponad 700 osób. Ujawniono ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym. Podczas akcji „Znicz” nie doszło do żadnego wypadku na drogach powiatu sokólskiego – dziękujemy kierowcom za wykazanie się cierpliwością, wyobraźnią oraz odpowiedzialnością w tym okresie. Policjanci pomogli użytkownikom dróg przy 19 kolizjach. Podczas kontroli pojazdów zostały ujawnione dwie osoby kierujące w stanie nietrzeźwości, którym zostały zatrzymane prawo jazdy.

Jeszcze raz dziękujemy kierowcom i pieszym za świadome i odpowiedzialne funkcjonowanie w okresie akcji „Znicz 2017”. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania będą skutkować poprawą bezpieczeństwa na drogach przez cały rok!

źródlo: spokolka.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments