Pokaz filmu „Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon”

2 grudnia 2016 roku (piątek) o godz. 19:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się pokaz filmu „Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon” w reżyserii Piotra Łozowika. Wstęp wolny!

Film „Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon” to niekomercyjny projekt mający na celu promocję i przybliżenie naszego regionu turystom, ale i samym mieszkańcom, którzy w przystępnej i skondensowanej formie otrzymają dawkę informacji o Podlasiu. Film mówi o ikonie, Bogurodzicy i kulcie maryjnym na terenach Północno-wschodniej Polski, a także o wspólnych korzeniach i tradycjach ludzi tu zamieszkujących. Odwiedzimy miejsca związane przede wszystkim z wschodnim chrześcijaństwem, ale nie zabraknie również akcentów chrześcijaństwa zachodniego. Wędrówka szlakiem Podlaskich ikon będzie też pretekstem do zapoznania się z historią tego regionu.  Obraz powstał przy współpracy Stowarzyszenia Orth.net, portalu cerkiew.pl oraz przy wsparciu finansowym województwa Podlaskiego.

Serdecznie zapraszamy na pokaz, który odbędzie się w auli M-GCKiS w Choroszczy. Poprzedzi go krótka prelekcja reżysera, z którym będzie można zamienić słowo po obejrzeniu filmu. Zapraszamy w piątek, 2 grudnia, o godz. 19:00.

O szczegółach tego i innych, ciekawych, wydarzeniach informujemy Państwa na bieżąco w naszych serwisach kulturalnych "Z kulturą na TY". Zapraszamy do śledzenia programów Twojej Telewizji Regionalnej i uczestnictwa w pokazie filmu!

źródło: kt, Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments