Potrzebna pomoc dla chorej dziewczynki! W niedzielę festyn charytatywny w Wasilkowie

Ma dopiero 8 lat, a już musi zmagać się z bardzo poważną chorobą.

Marysia Matuszyk jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Jak mówi jej wychowawczyni Anna Hibl – Marysia od zawsze była bardzo uczynna. Całej klasie brakuje jej uśmiechu, zapału i chęci do pracy.

Marysia walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. W najbliższą niedzielę (29 października) w Wasilkowie odbędzie się festyn charytatywny, podczas którego odbędzie się szereg licytacji. Pieniądze z festynu zostaną przekazane rodzicom Marysi na jej dalsze leczenie.

Uczennica SP w Wasilkowie przeszła już operację. Potrzebna jest jednak droga rehabilitacja. Marysi postanowili pomóc między innymi przyjaciele, nauczyciele, uczniowie wasilkowskiej podstawówki.

Festyn odbędzie się na parkingu Fabryki Biruna przy ul. Nadrzecznej. Organizatorzy zapewniają, że od początku, czyli od godziny 10, nie zabraknie atrakcji. Podczas imprezy usłyszymy takie zespoły jak: Roki, Ostrov, Moment, Blue Mahoe, Desert Rose, Yellow, Piston, a także zespół Dots. Podczas licytacji będzie można zdobyć między innymi koszulki z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski, książki z autografami członków kabaretu Neonówka, a nawet zaproszenie do Sejmu.

Warto pamiętać, że już od początku 2018 roku będzie można przekazać na leczenie Marysi 1% podatku.

Wpłaty darowizny można dokonywać na konto: Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” na konto: 76 1240 1109 1111 0010 1163 730 z dopiskiem „Marysia Matuszyk”.

Już dziś w Twojej Telewizji Regionalnej będzie do zobaczenia wywiad z wychowawczynią Marysi – Anną Hibl. Porozmawiamy o Marysi, a także o festynie i o tym ile osób wyraziło chęć pomocy dziewczynce. Zapraszamy przed telewizory!

Tymczasem we wtorek na antenie Twojej Telewizji Regionalnej zobaczycie Państwo nasz materiał z niedzielnego festynu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments