Praca Urzędu Miejskiego w Białymstoku

Od poniedziałku (16 marca) do odwołania, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników, Urząd Miejski w Białymstoku jest zamknięty dla interesantów. Urząd nie przerywa jednak pracy – możliwy jest kontakt telefoniczny i e-mailowy. Na bieżąco załatwiane są sprawy związane z rejestracją zgonów. Po umówieniu telefonicznym – rejestracja noworodków i pojazdów.

Sprawy związane z rejestracją pojazdów przy ul. J. K. Branickiego 3/5 załatwiane są tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Pracownicy weryfikują, czy jest to sprawa, która wymaga natychmiastowego załatwienia. Wszystkie zawiadomienia o zbyciu i nabyciu pojazdów zarejestrowanych na terenie kraju można przesyłać pocztą, przez ePUAP lub e-mailem na adres urzad@um.bialystok.pl. Informacje o tym, jakie dokumenty trzeba załączyć, dostępne są na stronie www.bip.bialystok.pl. Bezpośrednie telefony do rejestracji pojazdów: 85 864 6441, 85 869 6442, 85 869 6443, 85 869 6444.

Zgłoszenie urodzenia dziecka można załatwić bez przychodzenia do Urzędu Stanu Cywilnego poprzez profil zaufany ePUAP, który można szybko i łatwo założyć przy pomocy bankowości elektronicznej po wejściu na swój rachunek. W sprawach pilnych dotyczących zgłoszeń urodzenia noworodka należy umawiać się telefonicznie: 85 869 6468, 85 869 6488. Zgłoszenie zgonu, tak jak do tej pory, następuje na bieżąco.

Urzędnicy w Urzędzie Miejskim w Białymstoku do odwołania pracują przede wszystkim zdalnie, bez bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Sprawy można załatwiać przez internet i telefon. W pilnych sprawach możliwy jest kontakt telefoniczny – 85 879 79 79 (infolinia) lub e-mailowy: urzad@um.bialystok.pl. Książka telefoniczna dostępna jest na stronie www.bialystok.pl.

Katalog spraw, które można załatwić przez ePUAP, znajduje się na stronie www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-obywatela.

W załączniku dostępne są dane kontaktowe do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku oraz podmiotów zajmujących się pomocą społeczną.

Kamila Bogacewicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments