Pracodawco, zgłoś się do konkursu!

Jeszcze przez nieco ponad tydzień, bo do 22 stycznia 2020 roku można aplikować do konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Do tej pory wpłynęło 8 zgłoszeń firm z województwa podlaskiego.

W zeszłym roku wygrała firma ADAMPOL S.A., zgłoszona przez żołnierzy. Tegoroczna edycja stwarza więcej możliwości, na przykład pracodawcy, zatrudniający żołnierzy OT, mogą zgłaszać się sami.

Tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” zostanie przyznany podczas gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie w maju tego roku. Poznamy finalistę konkursu oraz laureatów w kategoriach:

  • pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników
  • pracodawcy zatrudniający powyżej 20 osób
  • pracodawcy z sektora publicznego
  • pracodawcy związani ze szkolnictwem

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

Rok temu tytuł „przyjaznego WOT” został przyznany Panu Tomaszowi Kądziołce, prezesowi Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Wśród trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego wyróżniony został Adam Byglewski, założyciel ADAMPOL S.A, wiceprezes firmy. Przedsiębiorca z Podlasia o idei konkursu powiedział:

Przedsiębiorcy w naszym kraju są szefami spółek prawa handlowego polskiego. Według mnie oznacza to, że w misji swoich firm wpisane powinni mieć nie tylko zarabianie pieniędzy, ale również dbanie o bezpieczeństwo państwa. Wojska Obrony Terytorialnej zapewniają bezpieczeństwo w wymiarze lokalnym (…).

Tytuł w konkursie „Pracodawca przyjazny WOT” to ważne wyróżnienie, które pociągnęło za sobą kolejne jakże symboliczne, a mianowicie odebrałem z rąk Prezesa Rady Ministrów „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Przebieg konkursu:

W pierwszym etapie konkursu kandydatury pracodawców wraz z opisem przyjmują brygady obrony terytorialnej. Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy, termin ich przesyłania upływa 22 stycznia br. Potem komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu.

Regulamin:

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https:// www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments