Premiera filmu z Białymstokiem w tle

W niedzielę (20 stycznia) odbyła się białostocka premiera polskiej przygodowej komedii familijnej „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięli główni twórcy, reżyser oraz aktorzy. Film wejdzie na ekrany kin w całej Polsce 21 marca.

„Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” to pierwszy od lat polski film dla dzieci i młodzieży, zrealizowany z tak dużym rozmachem i oryginalnością. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa muzyka, za którą odpowiada m. in. Carl Rydlund. Twórca pracował przy takich amerykańskich produkcjach, jak „Interstellar” i „Dunkierka”. W przypadku „Władców przygód” odpowiadał za orkiestrację, a muzykę skomponował Fred Emory Smith. Piosenkę będącą tematem muzycznym filmu wykonał pochodzący z Lipska na Podlasiu Janusz Panasewicz.

Mam nadzieję, że film zyska uznanie wśród publiczności w całym kraju i przyczyni się także do promocji naszego miasta. Taki jest przecież główny cel naszego konkursu filmowego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Film opowiada losy nastoletniego Franka, który zaprzyjaźnia się z Eddiem – zbiegiem z krainy zapomnianych piosenek Oblivio. Wspólnie ze swoją przyjaciółką Izką wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż mającą uratować przybysza przed bezwzględnymi łowcami nie z tego świata.

W roli głównej wystąpił Szymon Radzimierski – nastoletni podróżnik, bloger, pisarz i autor książek „Dziennik Łowcy Przygód. Extremalne Borneo” oraz „Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia”. Zdjęcia do filmu powstawały między innymi w Białymstoku i okolicach z udziałem białostockich aktorów. Produkcja została wsparta finansowo przez Miasto Białystok w ramach konkursu filmowego (Białostocki Fundusz Filmowy 2016).

(oprac. Eliza Bilewicz-Roszkowska)

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments