Projekt „Szlakiem Tyzenhauza” w Sokółce otwarty

2 października w kinie “Sokół” w Sokółce odbyła się konferencja transgraniczna inaugurująca projekt „Szlakiem Tyzenhauza – utworzenie szlaku turystycznego w celu promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch miast Sokółka i Grodna”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 przez Gminę Sokółka w partnerstwie z Departamentu Sportu i Turystyki komitetu wykonawczego m. Grodno oraz Grodzieńskim Oddziałem Obwodowym Organizacji Społecznej „Państwowy Związek Turystyczno-Sportowy”.

W uroczystym otwarciu konferencji inaugurującej projekt wzięli udział samorządowcy i naukowcy z Polski i Białorusi. Obie strony podkreślały duże znaczenie projektu dla międzynarodowej współpracy na poziomie samorządowym. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, pomysłodawczyni projektu, przedstawiła jego początki. Podczas konferencji odbył się też panel naukowy poświęcony Antoniemu Tyzenhauzowi, twórcy układu przestrzennego Sokółki, a także turystyce.

Projekt pod nazwą “Szlakiem Tyzenhauza – utworzenie szlaku turystycznego w celu promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch miast Sokółka i Grodna” to wspólne działania po polskiej i białoruskiej stronach granicy. Powstanie unikalny produkt turystyczny transgraniczny pod nazwą “Szlak Tyzenhauza”– szlak rowerowy Sokółka-Grodno w celu promocji regionu. Wyremontowane w ramach projektu zabytkowe kamienice wpisane do rejestru zabytków, zostaną przeznaczone na cele kulturalno-edukacyjne i turystyczne. W Sokółce powstanie, w Grodnie zostanie doposażony Punkt Informacji Turystycznej w celu kompleksowej obsługi turystów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments