Przed nami kolejne festyny na białostockich osiedlach

Białostoczanie w miniony weekend uczestniczyli w kolejnych festynach rodzinnych na białostockich osiedlach. Były to spotkania organizowane przez Centrum Aktywności Społecznej pod hasłem „Silna Rodzina – Silny Samorząd – Silna Polska”.

W Białymstoku, od 30 sierpnia do 22 września, odbywają się festyny rodzinne. W trakcie tych spotkań na białostoczan czekają liczne atrakcje i animacje. Ostatnie festyny zostały zorganizowane w piątek, sobotę i niedzielę (6-8 września). Spotkanie przy ul. Palmowej miało charakter edukacyjny, historyczny. Motywem przewodnim na ul. Pogodnej był zdrowy tryb życia. Z kolei trzeci festyn, który odbył się przy ul. ks. Abp. R. Jałbrzykowskiego, był związany z dobroczynnością.

W programie festynów znalazły się m.in. kąciki malucha, do malowania twarzy, skręcania balonów. Najmłodsi mogli pograć w gry oraz skorzystać z dmuchańców. W ramach poczęstunku została przygotowana bezpłatna wata cukrowa. Były także stoiska tematyczne: na Dziesięcinach – Wodociągów Białostockich, policji, Klanzy czy Muzeum Wojska, na ul. Pogodnej – m.in. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, policji, a na Wysokim Stoczku – np. stowarzyszeń Spe Salvi i My dla Innych, fundacji Mali Wojownicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których własnoręcznie można było przygotować np. breloczki.

– Takie spotkania to okazja do integracji, wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu, pobudzania sąsiedzkiej aktywności. Festyny są pełne atrakcji dla osób w różnym wieku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Tegoroczne festyny są kontynuacją ubiegłorocznych pikników realizowanych wspólnie z radami osiedli i w ramach Budżetu Obywatelskiego. Harmonogram festynów jest dostępny na stronie www.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments