Przemyt złota w Kuźnicy Białostockiej

Przemyt 8 sztabek złota o łącznej wadze 460 gramów ujawnili funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Kuźnicy. Cenny kruszec przewoził przez polsko-białoruską granicę 27-letni kierowca toyoty na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Sztabki złota o wadze od 20 do 100 gramów i łącznej szacunkowej wartości rynkowej ponad 70 tys. złotych próbował przemycić do Polski mężczyzna zamieszkały na Ukrainie i posiadający bułgarskie oraz mołdawskie obywatelstwo. Mimo że podróżny miał obowiązek zgłoszenia sztabek podczas odprawy, zdecydował się na ukrycie złota w swoim ubraniu.

Służba Celna wszczęła przeciwko kierowcy postępowanie karne skarbowe. Celnicy aktualnie ustalają wszelkie okoliczności sprawy. Mężczyźnie za popełnione wykroczenie grozi wysoka grzywna.

Warto przypomnieć, że zgodnie z przepisami osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym lub organom Straży Granicznej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę złota dewizowego lub platyny dewizowej, bez względu na ilość, a także krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 000 euro.

źródło: Izba Celna w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments