Przygotowania do szóstego sezonu BiKeRa

Zbliża się początek kolejnego sezonu roweru miejskiego w Białymstoku. Już od 1 kwietnia w mieście będzie można wypożyczać lubiane przez białostoczan BiKeRy. Zostanie uruchomiona również nowa stacja – na rogu ulic J. Piłsudskiego i Bohaterów Getta.

Od początku grudnia 2018 r. miejskie rowery znajdują się w magazynie, gdzie przeszły gruntowny przegląd. Teraz trwają przygotowania do szóstego sezonu białostockich BiKeRów. Od kwietnia mieszkańcy Białegostoku i sąsiednich gmin – Choroszcz i Juchnowiec Kościelny – będą mogli korzystać z 650 rowerów i 64 stacji wypożyczeń. Na mapie miejskich stacji rowerowych pojawi się nowa, zlokalizowana przy przystanku nr 314 na rogu Al. J. Piłsudskiego i ul. Bohaterów Getta. W poprzednim sezonie system został rozbudowany o dziewięć nowych stacji.

Już za kilkanaście dni białostoczanie znów będą mogli poruszać się po Białymstoku miejskimi rowerami. Zachęcamy nowych użytkowników do rejestracji w systemie BiKeRa. Cieszymy się, że z każdym rokiem funkcjonowania BiKeRa przybywa amatorów miejskich rowerów – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Poprzedni, piąty sezon BiKeRa był bardzo udany. Miejskie rowery zostały wypożyczone 680 tys. razy. Każdy rower został wypożyczony średnio ponad tysiąc razy. Rekordowym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był ubiegłoroczny maj. Przez 31 dni białostoczanie wypożyczyli rowery ponad 142 tysiące razy. W minionym sezonie zarejestrowało się w systemie ponad 18 tysięcy nowych użytkowników, a łączna liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi już ponad 75 tysięcy osób. Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku.

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments