Przygotuj święta z WOAK-iem!

Święta za pasem, czas  zabrać się do pracy, a Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku służy pomocą. Instruktorzy WOAK-u zapraszają młodzież i dorosłych na warsztaty świąteczne. Prace stworzone przez uczestników na warsztatach mogą posłużyć jako cenne, bowiem własnoręcznie wykonane prezenty albo  dekoracja świątecznego domu, stołu czy choinki.

Wybierać można spośród czterech propozycji. Pierwsza z nich to robienie pierniczków. Te ciasteczka nieodzownie kojarzą się ze świętami: zawiesza się je na choince, delektuje się ich wyjątkowym, korzennym smakiem. Uczestnicy przygotują je w świątecznej wersji, ozdabiając wzorami z własnoręcznie wykonanego lukru. Kolejną propozycją jest robienie lampionów, które stworzone zostaną z niepotrzebnych szklanych pojemników i słoiczków, a przyozdobione będą bibułkami, sznurkami czy pasmanterią. Trzeci warsztat to ażurowe gwiazdy z papieru, a czwarty – bezpieczne, nietłukące się bombki na styropianowej formie ze skrawków materiału i ozdobnej pasmanterii czy koralików.

Warsztaty, prowadzone przez plastyków WOAK-u, odbędą się w dniach 11–14 grudnia, a zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 20 zł. Plan warsztatów oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie www.woak.bialystok.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments