„Przystanek Historia” w kawiarni „Lira” w Sokółce ( VIDEO )

W Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny przystanek historia. Tym razem, podobnie jak podczas poprzednich edycji, pasjonaci dawnych dziejów spotkali się 10 maja we wtorek, w kawiarni "Lira". Na spotkaniu obecni byli między innymi członkowie z Koła Historycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących z Sokółki prowadzonego przez Monikę Klim. Majowy "Przystanek historia" dotyczył promocji albumu „Poczet prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie w latach 1939-1990”. 

Cały materiał z "Przystanku Historia" jest do zobaczenia na antenie Twojej Telewizji Regionalnej


Chętni mogli także obejrzeć wystawę prac plastycznych, której bohaterami byli Żołnierze Wyklęci. Wystawa "Żołnierze wyklęci" przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku jest autorstwa malarzy Towarzystwa Plastyków Polskich w Grodnie przy Związku Polaków na Białorusi. W trakcie spotkania odbył się również wykład dr Piotra Kardeli pt.: "Polskie uchodźtwo niepodległościowe na zachodzie po II wojnie światowej". Spotkania w ramach "Przystanku Historia" w Sokółce świadczą o dobrej współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Kolejne spotkanie w ramach „Przystanku Historia” odbędzie się w drugi wtorek czerwca. Tym razem mowa będzie o dworkach szlacheckim na Kresach, w tym także majątkach na Sokólszczyźnie oraz losom ich właścicieli. Organizatorami spotkań historycznych w Sokółce są białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments