„Przystanek z książką w bibliotece” …

12 października 2016 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyło się spotkanie biblioteczne pt. „Zaczaruj świat książką”. Była to druga edycja cyklu ph. „Przystanek z książką w Bibliotece”, którego organizatorem była Książnica Podlaska – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego, przy współpracy z Wydawnictwami: Literatura oraz Akapit Press z Łodzi oraz zaproszonym pisarzem.

 

W trakcie spotkania odbyły się dwa bloki tematyczne: spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Martą Fox, którego tematem było „Nasze emocje i marzenia. Jak o nich rozmawiać”. W drugiej części spotkania pani Małgorzata Rokicka –Szymańska-pracownik Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przeprowadziła pogadankę oraz mini sondaż pt. „Co bym chciała/chciał robić w bibliotece?”.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas II, III i IV z Zespołu Szkół w Choroszczy. W trakcie spotkania dzieci brały czynny udział, udzielały chętnie odpowiedzi na zadane pytania, za co na koniec spotkania zostały nagrodzone odznaką przyjaciela biblioteki oraz otrzymały pamiątkowe zakładki do książek z autografem autorki. Podczas spotkania można było kupić książki Marty Fox z dedykacją i autografem autorki.

tekst: Elżbieta Wróblewska, kierownik Biblioteki

źródło: Gazeta w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments