Radni przegłosowali budżet Wasilkowa. Ale nie wszyscy. Relacja w TTR już dziś!!

Dokument budżetowy na rok 2018, zaproponowany przez burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego, został pozytywnie przegłosowany przez większą część radnych podczas wczorajszej sesji Rady Miasta.

Do projektu nie naniesiono żadnych zmian. Jednak czwartkowa sesja nie należała do spokojnych. Pomimo rozpoczęcia spotkania od wysłuchania słowa Bożego i przełamania się opłatkiem, w dalszej części sesji radni opozycyjni nie szczędzili gorzkich słów kierowanych pod adresem burmistrza Bielawskiego, a także samego projektu budżetowego.

Jedną z kwestii spornych jest budowa basenu w Wasilkowie. Radny Kazimierz Hapoń stwierdził, że nie wierzy w powstanie basenu. Dodał, że Wasilkowa po prostu nie stać na wybudowanie i utrzymywanie budynku.

Z kolei radny Adrian Łuckiewicz zarzucił burmistrzowi trwonienie środków publicznych na długopisy z nadrukiem „Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski”. Zarzucono burmistrzowi również wydrukowanie kalendarzy na rok 2018, w których zamiast atrakcji Wasilkowa znalazły się zdjęcia z uroczystości, na których był obecny burmistrz Bielawski.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Semeniuk zwrócił się do radnych o przegłosowanie zakończenia dyskusji nt. przyszłorocznego budżetu Wasilkowa, na co radna Dominika Jocz zareagowała mówiąc, że w taki oto sposób zamyka się usta niektórym radnym.

Burmistrz Mirosław Bielawski stwierdził, że to będzie historyczny budżet dla miasta. Bardzo ambitny, dzięki któremu miasto i gmina będą się zmieniać z korzyścią dla mieszkańców. Jednocześnie zapewnił, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby zrealizować go, a Gminę stać na zaciągnięcie kolejnych kredytów.

Wiele emocji wzbudził też temat remontu dróg w Nowodworcach i Jurowcach. W pewnym momencie niektórzy radni zaczęli krzyczeć w stronę radnego Janusza Kozłowskiego. Część mieszkańców żądała odwołania Kozłowskiego.

O tym co jeszcze działo się na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Wasilkowie przekonają się Państwo oglądając naszą relację z obrad. Już dziś wyemitujemy pierwszą część z posiedzenia Rady dotyczącą kwestii uchwalania budżetu. W przyszłym tygodniu zobaczą Państwo całą sesję.

Zapraszamy do oglądania Twojej Telewizji Regionalnej!

kt. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments