Radni zbojkotowali sesję?

Dzisiaj odbyła się XLIX sesja Rady Miejskiej w Wasilkowie. Była to sesja nadzwyczajna. Nadzwyczajna nie tylko z racji zwołania jej w trybie pilnym przez burmistrza Wasilkowa, ale także dlatego, że trwała niecałe 10 minut.

Być może przejdzie do historii, bo nie dość, że rozpoczęła się z dziesięciominutowym poślizgiem, to w jej trakcie radni z klubu Nasz Wasilków – „Czas na zmiany” opuścili salę, przez co nie można było podejmować uchwał. Zabrakło bowiem kworum.

Być może do tej sytuacji nie doszłoby, gdyby burmistrz Bielawski przyjął wniosek złożony mu przed sesją przez jednego z radnych Adriana Łuckiewicza. Radny Łuckiewicz, wysłuchawszy próśb mieszkańców, chciał rozszerzyć porządek obrad o możliwość wypowiedzi osób obecnych na sali (mieszkańców Wasilkowa). Mieszkańcy jednak nie mogli wypowiedzieć się w trakcie trwania sesji, bowiem nie było zgody zwołującego sesję na rozszerzenie porządku obrad.

Kilka minut po zakończeniu sesji na profilu fb Naszego Wasilkowa pojawił się post: „Dzisiejsza sesja w wyniku braku szacunku do mieszkańców ze strony pełniącego obowiązki Burmistrza została przez nas przerwana. Zabrakło kworum wymaganego do przegłosowania zmian do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. A przez to temat budowy basenu został zawieszony do kolejnych wyborów.”
Poniżej przedstawiamy porządek obrad tej „historycznej”, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wasilkowie.

1. Otwarcie obrad sesji.
2. Uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wasilków na lata 2018-2030.
3. Uchwała w sprawie zmian do budżetu gminy na 2018 rok.
4. Uchwała w sprawie ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży a także sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Wasilków.

Dodajmy, że obrady dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wasilkowie mogą obejrzeć Państwo na kanale Twojej Telewizji Regionalnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments