Regaty Nord Cup w Gdańsku – Górkach Zachodnich

W dniach 02-03 lipca 2016 roku, członkini Klubu Żeglarskiego "Żagiel" Sokółka, Katarzyna Czarniecka, reprezentowała KŻ ZAGIEL na regatach Nord Cup w Gdańsku – Górkach Zachodnich.

Startowała w klasie Żagle 500, na jachcie AgiBu, wraz ze sternikiem Maciejem Bufalem. Regaty ukończyli na I miejscu. W sobotę w klasie Żagle 500 rozegrano 4 wyścigi, przy dość silnym wietrze. Wieczorem na uczestników regat czekał poczęstunek z grilla oraz mini koncert szantowy. W niedzielę w klasie Żagle 500 rozegrano 2 wyścigi przy słabym wietrze. Po rozegraniu drugiego wyścigu siła wiatru w ciągu minuty wzrosła o 3 stopnie, z 1 do 4. Pomimo dość dużej odległości do portu, powrót był błyskawiczny.

Regaty NordCUP to wspaniałe żeglarskie wydarzenie, które łączy w sobie niezapomnianą atmosferę, wysoki poziom sportowy oraz integruje żeglarzy z różnych klas. Regaty odbywają się w Gdańsku – Górkach Zachodnich, w marinie Centrum Galion – w jednym z najlepszych żeglarskich miejsc w Polsce. Regaty Nord Cup to bardzo duża impreza, na której startuje wiele klas jachtów, regatowych i turystycznych, od małych – jak robiące wielkie wrażenie Ćmy, do dużych jachtów morskich. Zmagania na wodzie rozpoczęły się w dniu 24 czerwca i dla różnych klas trwały do 3 lipca.

źródło: KŻ ZAGIEL Sokółka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments